'Bota ime u kthye përmbys'- Për 46 vite jetoi një gënjeshtër, aktorja e njohur zbulon të vërtetën për babain e saj

'Bota ime u kthye përmbys'- Për 46 vite jetoi një gënjeshtër, aktorja e njohur zbulon të vërtetën për babain e saj

22:17, 26/09/2023
A+ Aa A-

Aktorja e njohur Kerry Washington ka treguar se kohët e fundit zbuloi se Earl Washington nuk është babai i saj biologjik.

“Bota ime u kthye përmbys”- tha ajo gjatë një interviste për revistën People.

Image

46-vjeçarja tha se e zbuloi sekretin e familjes menjëherë pasi u tha prindërve të saj se po planifikonte të luante në serialin “Finding Your Roots” të Henry Louis Gates Jr. ku të famshëm mësojnë për paraardhësit e tyre përmes testit të testit të ADN-së.

Duke mbajtur sekretin për dekada, nëna e Uashingtonit, Valerie, një profesoresh dhe babai një agjent imobiliar zhvilluan një bisedë private me Gates, i cili u tha atyre se ishte gjithmonë më mirë që familjet të diskutonin zbulime të tilla privatisht përpara xhirimeve.

“Kur mora këtë informacion, thashë: ‘Oh. Unë tani e di historinë time’“, u shpreh Kerry, e cila u lehtësua pasi mori vesh të vertëtën sepse prej kohësh ndjente se prindërit e saj po i fshihnin gjëra asaj.

Uashingtoni tregoi se ajo e ruajti qetësinë kur mori vesh të vërtetën dhe iu bëri shumë pyetje atyre, ndërsa mësoi se ata kishin zgjedhur të përdornin një dhurues sperme anonim për të ndihmuar ata të që të kishin një fëmijë.

“Është vërtet mirë që po punoj për t’i dhënë kuptim jetës sime deri tani, duke pasur parasysh këtë informacion të ri. Prindërit e mi nuk ishin të emocionuar që unë ta shkruaja këtë. Ky është vërtet një libër për mua. Tani mund të jem personi më i rëndësishëm në jetën time. Vërtet fillova të kem shumë më tepër dashuri, dhembshuri dhe mirëkuptim për prindërit e mi. Zhytja e thellë në historinë tonë familjare më bëri të vendos veten në vendin e tyre dhe të mendoj për gjërat me të cilat duhej të përballeshin dhe çfarë kaluan dhe çfarë sakrifikuan.”– tha aktorja.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco