Kursi i këmbimit valutor, 30 shtator 2020

Kursi i këmbimit valutor, 30 shtator 2020

08:12, 30/09/2020

Kursi zyrtar i këmbimit valutor, sipas Bankës së Shqipërisë, më 30 shtator 2020.

Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor. Luhatjet e kursit të këmbimit reflektojnë lëvizjen e lirë të mallrave e të kapitalit në shkëmbimet tregtare dhe financiare të Shqipërisë me partnerët e saj tregtarë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco