Kursi i këmbimit për sot, bie Dollari, Euro ...

Kursi i këmbimit për sot, bie Dollari, Euro ...

09:16, 14/03/2019

Këmbimi valutor në vendin tonë është në luhatje të përditshme.

Ndërsa një ditë Dollari rritet, të nesërmen bie. E njëjta gjë ndodh edhe me Euron.

Nga të dhënat e fundit të marra nga Banka e Shqipërisë, mësohet se Dollari ka humbur sërish pikë në tregun valutor vendas.

Ndërsa Euro ka fituar pak pikë.

Banka e Shqipërisë zbaton një regjim të lirë të kursit të këmbimit.

Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor. Luhatjet e kursit të këmbimit reflektojnë lëvizjen e lirë të mallrave e të kapitalit në shkëmbimet tregtare dhe financiare të Shqipërisë me partnerët e saj tregtarë.

Dollar Amerikan USD 110.54 -0.20  
Euro EUR 124.83 +0.06  
Poundi Britanik GBP 145.45 -0.28  
Franga Zvicerane CHF 109.91 +0.11  
Jeni Japonez (100) JPY 99.31 -0.17  
Dollari Australian AUD 78.05 -0.31  
Dollari Kanadez CAD 82.75 +0.09  
Korona Suedeze SEK 11.83 +0.02  
Korona Norvegjeze NOK 12.84 +0.02  
Korona Daneze DKK 16.74 +0.01  
SDR SDR 153.46 -0.19  
Ari(OZ 1) XAU 144637.56 +1,097.66  
Argjend(OZ 1) XAG 1715.48 +9.18  
Juani Kinez (onshore) CNY 16.48 -0.02  
Juani Kinez (offshore) CNH 16.46 -0.02  
Lira Turke TRY 20.24 -0.08  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco