FOTO-VIDEO/ Edhe fermerët e Korçës në protestë, bllokojnë rrugën dhe hedhin produktet e pashitura

FOTO-VIDEO/ Edhe fermerët e Korçës në protestë, bllokojnë rrugën dhe hedhin produktet e pashitura

17:34, 07/03/2019

Pas protestave të opozitës para Parlamentit dhe atyre të banorëve të “Unazës së Re” në Tiranë, duket se i gjithë vendin zien nga protestat.

Edhe fermerët e rrethit Korçë janë ngritur në protestë duke bllokuar aksin rrugor Korçë-Kapshticë.

Ata kanë bllokuar rrugën në një protestë pa afat, ku në shenjë revolte kanë hedhur në rrugë prodhimet e pashituara.

Në një kohë kur fermerët ankohen për mosshitje të produkteve të tyre, në tregjet e qyteteve çmimet rriten dita-ditës…

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment