Kursi i këmbimit për sot, lajme të zeza për Euron dhe Dollarin

Kursi i këmbimit për sot, lajme të zeza për Euron dhe Dollarin

08:33, 03/03/2019

Monedha europiane Euro dhe ajo amerikane Dollar, kanë humbur shumë terren gjatë fundjavës.

Siç edhe bëhet e ditur Dollari ka rënë me 0.22 pikë, ndërsa Euro me 0.51 pikë ne tregun e këmbimit valutor në Shqipërisë.

Të dhëna janë zyrtare të marra nga Banka e Shqipërisë, që zbaton një regjim të lirë të kursit të këmbimit.

Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor. Luhatjet e kursit të këmbimit reflektojnë lëvizjen e lirë të mallrave e të kapitalit në shkëmbimet tregtare dhe financiare të Shqipërisë me partnerët e saj tregtarë.

 

Dollar Amerikan USD 110.29 -0.22  
Euro EUR 125.41 -0.51  
Poundi Britanik GBP 146.06 -1.00  
Franga Zvicerane CHF 110.36 -0.75  
Jeni Japonez (100) JPY 98.59 -1.19  
Dollari Australian AUD 78.34 -0.51  
Dollari Kanadez CAD 83.98 +0.08  
Korona Suedeze SEK 11.96 -0.07  
Korona Norvegjeze NOK 12.89 -0.06  
Korona Daneze DKK 16.81 -0.08  
SDR SDR 154.18 -0.28  
Ari(OZ 1) XAU 144454.69 -2,015.26  
Argjend(OZ 1) XAG 1715.59 -29.69  
Juani Kinez (onshore) CNY 16.45 -0.08  
Juani Kinez (offshore) CNH 16.44 -0.09  
Lira Turke TRY 20.59 -0.18  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment