Qeveria merr borxh tjetër, 50 milionë dollarë

Qeveria merr borxh tjetër, 50 milionë dollarë

13:18, 11/07/2018

Qeveria shqiptare pritet të marrë një hua prej 50 milionë dollarësh, e cila do të shpenzohet për projektin e konektivitetit të rrugëve rajonale dhe lokale. Marrëveshja që do të lidhet me Bankën Ndërkombëtare për Rindërtim dhe Zhvillim nga mbërritur për diskutim në Kuvend, ndërsa parashikohet që shlyerja e huasë të bëhet për një periudhë prej 29.5 vite.

Referuar relacionit të projektligjit, sipas scan.tv, efektet e pritshme nga zbatimi i këtij projekti lidhen me rehabilitimi i rrugëve rajonale dhe lokale, për të ofruar një lidhje më të mirë dhe më të sigurt me rajonet e përfshira ku jetojnë e punojnë rreth 80 000 banorë. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

POSHTE HAJDUTET11/07/2018 13:36

Keta jane menaxhere te mire, ska para rrit taksat, ska prap para zhyte popullin per 30 vitet e ardhshme ne borxh. Ne fushata elektorale mburren sikur i bene ato te gjitha a thua se nxoren leke nga xhepi i tyre. Ky sistem ekonomik qe po ndjek Shqiperia eshte totalisht i degjeneruar dhe i shkaterruar ndonse kete sistem e kopjojme nga perendimi qe gjasme eshte i zhvilluar.

gjio11/07/2018 13:33

Me leket e droges shlyen kredite

Shto koment