Ata çiftëzuan një ujk dhe një kangalin! Ja një racë e re që nuk mund të mbahet as pas hekurave

Ata çiftëzuan një ujk dhe një kangalin! Ja një racë e re që nuk mund të mbahet as pas hekurave

13:36, 06/12/2021
A+ Aa A-

Imazhet e luftës mes ujqërve dhe qenve shpërndahen herë pas here në rrjetet sociale. 

Teksa qytetarët diskutojnë prej kohësh se cila kafshë është më e fortë, në rrjetet sociale është bërë publikuar një ngarje e  jashtëzakonshme.

Kjo ngjarje ka të bëjë me një fermer i cili kishte çiftëzuar një ujk dhe një qen të racës kangalin dhe  racën e re e ndau me ndjekësit e tij në rrjete sociale.

Postimi i cili mori mijëra pëlqime dhe komente në një kohë të shkurtër, tërhoqi  vëmëndje veçanërisht për adhuruesit e kafshëve.

 Qëndrimi i qenit, i cili lindi nga përzierja e ujkut dhe kangalit, u bëri përshtypje për fisnikërinë dhe forcën e tij.

Në videon e publikuar shihet se veshët dhe trupi i qenit, babai i të cilit ishte ujk dhe nëna qen i racës kangalin ishin mjaft të gjallë dhe të fortë.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco