Tregjet zhyten thellë pas shterrethimit të ri në Gjermani

Tregjet zhyten thellë pas shterrethimit të ri në Gjermani

12:39, 29/10/2020
A+ Aa A-

Tregjet botërore të aksioneve u zhytën pas lajmeve se ekonomitë më të mëdha të Evropës po vendosnin kufizime në të gjithë vendin pothuajse po aq të ashpra sa ato që e çuan ekonominë globale këtë vit në recesionin e saj më të thellë në breza, shkruan Reuters.

Kancelarja Angela Merkel njoftoi se Gjermania do të mbyllë bare, restorante dhe teatro nga 2 nëntor deri më 30 nëntor.

Tregjet evropiane të aksioneve u mbyllën në nivelet e tyre  më të ulëta që nga fundi i majit të mërkurën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco