Australia nuk gjen paqe/ Ja ç'ndodh pas zjarreve masive. Paralajmërimi i fortë i sinoptikanëve

Australia nuk gjen paqe/ Ja ç'ndodh pas zjarreve masive. Paralajmërimi i fortë i sinoptikanëve

17:25, 19/01/2020

Pas zjarreve masive që sollën shkatërrime të mëdha, duke marrë dhe jete njerëzisht, Australia nuk gjen sërish qetësi.

Shteti-kontinent është përfshirë tani nga stuhi të forta që kanë sjellë përmbytje, ndërsa ditën e djeshme një stuhi breshëri në madhësinë e një topi golfi, çka shkaktoi edhe panik te qytetarët.

Në Melbourne, banorët janë paralajmëruar të tregohen të kujdeshshëm pasi parashikohet që vendi të goditet nga një stuhi edhe më e fortë.

Image

 

Ja pamjet:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco