'The Daily Colonist' 1977: Arrestimi i Leka Zogut I në Bangkok, kreu i qeverisë shqiptare në mërgim

'The Daily Colonist' 1977: Arrestimi i Leka Zogut I në Bangkok, kreu i qeverisë shqiptare në mërgim

07:00, 30/08/2021
A+ Aa A-

Nga Aurenc Bebja, Francë.

?“The Daily Colonist” ka botuar, me 3 prill 1977, në faqen n°44, një shkrim në lidhje me arrestimin e Mbreti Leka Zogu I në Bangkok, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar:

Bangkok – “Tij Leka Mbret Shqptarvet”, i cili e quan veten Mbreti Leka i Shqiptarëve, është arrestuar për armëmbajtje pa leje.

Ai pretendon të jetë kreu i qeverisë shqiptare në mërgim dhe udhëheqës i një lëvizje guerile për të përmbysur qeverinë komuniste.

Image

Marrë nga blogu “Dars (Klos), Mat – Albania”,

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco