Shtypi francez më 22 nëntor 1958: Film i madh historik në kinema, 'Skënderbeu'

Shtypi francez më 22 nëntor 1958: Film i madh historik në kinema, 'Skënderbeu'

08:43, 19/02/2020

Nga Aurenc Bebja, Francë

“Le Segréen” ka botuar, të shtunën e 22 nëntorit 1958, në faqen n°5, një shkrim në lidhje me shfaqjen në kinema të filmit për heroin tonë kombëtar, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet blogut të tij “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Kinema “familjare”

Këtë javë : “Skënderbeu” i pathyeshëm

Film i madh historik me ngjyra, i cili gjurmon jetën e heroit shqiptar që i bëri ballë me sukses pushtimit turk.

Seancat : Të shtunën e 22 nëntorit, në orën 20:30 ; të dielën e 23 nëntorit, në orën 16:00 dhe 20:30./Blogu © Dars (Klos), Mat – Albania

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco