Opereta 'Agimi' - opereta e parë shqiptare

Opereta 'Agimi' - opereta e parë shqiptare

13:46, 13/09/2019

Këto foto janë shkëputur nga produksioni i operetës së parë shqiptare, e cila u vu në skenë nga artistët e Filarmonisë Shqiptare më 30 Prill 1955. Në këtë vepër interpretuan brezi i parë i artistëve lirikë si: Marie Kraja, Andomaqi Haderi, Zihni Berati, Gjenovefa Heba, Haxhi Tafaj, Koço Timko, Jorgjia Misja, Hysen Kurti, Maliq Herri, Myrvete Theodhosi dhe artistë të tjerë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco