Dy fotografi të rralla të mbretit Zog në Paris

Dy fotografi të rralla të mbretit Zog në Paris

14:32, 28/09/2018 Nga Aurenc Bebja, Francë
A+ Aa A-

Dy gazetat franceze, “Le Journal” dhe “Le Petit Parisien” kanë botuar në faqet e para të tyre, të martën e 22 gushtit 1939, fotografinë e mbretit Zog gjatë vizitës së tij te monumenti i Ushtarit të Panjohur në Paris. Aurenc Bebja, nëpërmjet blogut të tij “Dars (Klos), Mat – Albania”, i ka sjellë ato për publikun shqiptar :

Le Journal: “Mbreti Zog vendosi një kurorë me lule te monumenti i Ushtarit të Panjohur

Ish-mbreti Zog i Shqipërisë, i cili aktualisht jeton në Versajë, erdhi dje në Paris për t’u përkulur në shenjë nderimi para varrit të Ushtarit të Panjohur. – Mëposhtë, sovrani që nënshkruan Librin e Artë të Harkut të Triumfit.”/ Blogu © Dars (Klos), Mat – Albania

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco