3 gjëra që çiftet e lumtura bëjnë së bashku rregullisht

3 gjëra që çiftet e lumtura bëjnë së bashku rregullisht

08:37, 13/09/2017

Vidhni këto truke për një marrëdhënie të lumtur…

Ekzistojnë miliona këshilla se si të mbani gjallë shkëndijën në marrëdhënien tuaj, por nëse nuk keni kohë të mjaftueshme dhe të lirë, qirinjtë dhe të brendshmet seksi nuk janë e gjitha që vërtetë ju duhen.

Më poshtë kemi shënuar disa këshilla për përmirësimin e lidhjes suaj që ta mbani vazhdimisht të gjallë. Ja tre gjërat e thjeshta që mund t’i bëni së bashku:

Meditoni

Rrahjet e zemrës dhe frymëmarrja do të jenë të sinkronizuara, duke ju bërë të ndiheni më të lidhur dhe thuhet se meditimi mund të ju vë në gjendje të empatisë dhe lirimit të mendjes – e përsosur për kalimin e një mbrëmjeje të ftohtë së bashku. Ndërsa, sa i përket efektit të saj gjatë seksit, vetëm llogaritni se prej nga ka rrjedhur Kama Sutra.

Gatuani së bashku ushqimin

Lexoni edhe këtë:   Monica Bellucci tërheq gjithë vëmendjen e Kanës me puthjet e ‘dhunshme’ në skenë

Është diçka shumë mbresëlënëse dhe romantike, dhe ju mund të hani shëndetshëm shumë më mirë se sa në ndonjë restorant. Sa për zgjedhjen e kuzhinës, studimet tregojnë se ushqimet pikante rrisin qarkullimin e gjakut, gjë që mund të nxis epshin – ndoshta dikush dëshiron të provojë ushqim meksikan sonte?

Udhëtoni

Nëse jeni në ndonjë plazh së bashku, kjo ndikon shumë në shëndetin tuaj mental dhe studimet tregojnë se të qenurit pranë njëri-tjetrit ka një efekt shumë të madh në uljen e stresit. Për më tepër, çiftet që qëndrojnë pranë njëri-tjetrit kanë më shumë tendencë për të pasur seks së bashku./femra.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment