Lajmi i fundit

Forza Italia dënon sulmin ndaj Berishës: I papranueshëm, të hetohen lidhjet e autorit

VIDEO/ Elon Musk ‘sjell në jetë’ robotin humanoid

VIDEO/ Elon Musk ‘sjell në jetë’ robotin humanoid

10:54, 02/10/2022
A+ Aa A-

Miliarderi Elon Musk prezantoi në shfaqjen më të fundit teknologjike prototipin më të fundit të robotit humanoid, i krijuar nga kompania e tij e makinave elektrike Tesla.

I quajtur Optimus, roboti u shfaq në skenë në Silicon Valley duke ngritur në këmbë audiencën që ishte e pranishme.

Shefi i Teslës deklaroi se roboti është ende duke u përmirësuar dhe se shumë shpejt do të jetë në shitje për publikun e gjerë.

Sipas inxhinerëve, ky robot do të testohet për të punuar në fabrikat e makinave përpara se të dalë në shitje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco