Lajmi i fundit

LIVE/ 'Shqipëria në rrezik', kreu i PD Sali Berisha takim me banorët në Memaliaj

Zhytësi me fat, gjen diamantin vezullues në barrierën koralore

Zhytësi me fat, gjen diamantin vezullues në barrierën koralore

22:58, 06/08/2022
A+ Aa A-

Një zhytës në Queensland të Australisë është me të vërtetë me fat, pasi gjatë një zhytje në shkëmbin koralor, ai gjeti një diamant 2 karatësh.

Burri, duke qenë se u hodh nga një anije krocierë, informoi pasagjerët se kishte gjetur diçka të vyer dhe nëse ata do ta përshkruanin atë se çfarë ishte, ai do t’ua kthente.

Pas 10 ditësh në anije, askush nuk u paraqit për pronësinë e gurit të çmuar dhe për këtë arsye ai e mbajti për vete diamantin që kushtonte 100 mijë dollarë.

Zhytësi i quajtur Stuart tregon se diamanti i solli fat, pasi më pas ai fitoi dhe 11 mijë dollarë në lotari.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco