Lajmi i fundit

LIVE SYRI TV/ Kryetari i PD Sali Berisha, bashkëbisedim online me shqiptarët e diasporës

Singapori ‘shndërron’ urinën në birrë

Singapori ‘shndërron’ urinën në birrë

14:53, 27/05/2022
A+ Aa A-

Një lloj i ri birre po shitet në një fabrikë birre në Singapor me një përbërës shumë unik.

Sipas medieve të huaja, NewBrew përbëhet nga lëngu që riciklohet nga ujërat e zeza, filtrohet, dhe pompohet në furnizimin me ujë të Singaporit.

Agjencia e ujit të Singaporit ka lansuar pijen, e cila është e disponueshme në dyqane dhe bare, për të rritur ndërgjegjësimin për çështjet e mungesës së ujit në vend dhe zgjidhjet inovative që ajo ka nxjerrë për të zgjidhur këto probleme.

Birra kërkon një sasi të madhe uji. Në fakt, pija përmban më shumë se 90 për qind ujë.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco