Lajmi i fundit

E rëndë në Sarandë, gruaja me fëmijën e porsalindur hidhet nga kati i dytë i maternitetit (EMRI)

Gjendet e ngordhur breshka e rrallë detare

Gjendet e ngordhur breshka e rrallë detare

10:04, 27/05/2022
A+ Aa A-

U gjet sot e ngordhur në brigjet e bregdetit të Radhimës një breshkës detare e llojit Chelonia mydas, një breshkë e rrallë për brigjet tona.

Breshka dyshohet të ketë ngordhur nga përplasja me një mjet motorik, e cila ka shkaktuar hematoma në pjesën e kokës dhe karapaksit. Breshkës iu morën të dhënat dhe ju plotësua formulari përkatës.

Kanë qenë dy turiste gjermane, të cilat njoftuan për praninë e breshkës në breg.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco