Këto janë disa nga mitet më të çuditshme sipas të cilave prindërit e ardhshëm 'përcaktojnë' s*ksin e një fëmije

Këto janë disa nga mitet më të çuditshme sipas të cilave prindërit e ardhshëm 'përcaktojnë' s*ksin e një fëmije

19:27, 24/04/2022
A+ Aa A-

Konceptimi i një fëmije është një ngjarje e veçantë në jetën e çdo çifti dhe gjëja më e rëndësishme që dëshiron çdo prind i ardhshëm është që fëmija të jetë i gjallë dhe i shëndetshëm.

Megjithatë, më herët (dhe në disa kultura sot) besohet se ka mënyra në të cilat mund të ndikohet gjinia e fëmijës.

Është pothuajse e pamundur të ndikohet në gjininë e fëmijës, por ka disa mite që disa prindërit e ardhshëm i besojnë.

Më poshtë janë disa nga më të njohurit.

1. Më shumë kalori

Gratë që hanë drithëra mëngjesi dhe konsumojnë më shumë kalori gjatë ditës kanë më shumë gjasa të lindin një djalë sesa gratë që nuk hanë mëngjes dhe konsumojnë më pak kalori.

2. Mishi vs. fruta

Nëse doni një djalë, gjoja duhet të hani avokado, brokoli, karrota, kunguj të njomë, grejpfrut, fasule, kivi, mjaltë, tranguj, hudhër... Për të filluar një vajzë, a duhet të konsumoni mish, shpendë, vezë, drithëra, fruta deti. , kikirikë, çokollatë, kafe, sode ...

3. Pozicioni misionar

Thellësia e depërtimit dhe distanca e farës nga veza janë të rëndësishme. 

Pozicioni misionar supozohet të sjellë vajza dhe pozicioni i shpinës është më i sigurt për ngjizjen e një djali, këshillojnë gjinekologët. 

Penetrimi është më i thellë dhe spermatozoidet Y janë më pak të qëndrueshme.

4. Veriu për djalin

Edhe pse pa shumë shpjegime, ekziston një teori që transmetohet nga folklori dhe thotë se djali është i garantuar nëse koka e femrës kthehet në veri gjatë marrëdhënieve seksuale.

5. Ditë çift / tek

Edhe pse femrat nuk ovulojnë në të njëjtën kohë, një gojëdhënë beson se marrëdhëniet seksuale në ditët çift rrisin mundësinë e një vajze, ndërsa marrëdhëniet në ditët teke janë më të krijuara për të ngjizur një djalë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco