Legjendë urbane! E vërteta e vajzës që pretendohet se grisi Kuranin dhe më pas u kthye në një krijesë të çuditshme

Legjendë urbane! E vërteta e vajzës që pretendohet se grisi Kuranin dhe më pas u kthye në një krijesë të çuditshme

08:04, 04/11/2021
A+ Aa A-

Është përfolur gjatë historia e një vajze që dyshohet se u ndëshkua dhe u shndërrua në krijesë të çuditshme pasi grisi Kuranin. 

Në tregim thuhej se incidenti ndodhi ndodhi në Hollandë, kur një vajzë e re e cila po lexonte Kuranin me zë të lartë dhe duke dëgjuar muzikë u kritikua nga nëna e saj .

E mërzitur me të ëmën thuhet se vajza grisi Kuranin dhe pretendohet se pas këtij momenti vajza u dënua duke u kther në një krijesë si një majmun.

Pas kësaj gjithmonë sipas legjendës vajza u shtrua në një spital në Hollandë.

Familja nga ana tjetër nuk e do më vajzën e tyr.

 Historia kaloi gojë më gojë duke u kthyer në një legjendë.

Por fotografia e supozuar e vajzës është në fakt një statujë dylli e bërë nga Patricia Piccini në vitin 2003 dhe e ekspozuar në një muze në Hollandë. 

Ndaj edhe pretendimi se fotoja është bërë në spital është i kotë. 

Nuk ka as një vajzë të kthyer në krijesë dhe as një familje që kërkon vdekjen e saj./Haberler

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco