Kapiteni amerikan: Pashë me sy e mi sesi UFO-t dëmtuan armët atomike në bazën tonë!

Kapiteni amerikan: Pashë me sy e mi sesi UFO-t dëmtuan armët atomike në bazën tonë!

14:01, 17/10/2021
A+ Aa A-

Kur një UFO gjigand dëmton armët bërthamore nën vëzhgimin e kapitenit të forcave ajrore amerikane Robert Salas, ky i fundit besoi se njerëzimit po i përcillej një mesazh.

Por pavarësisht se raportoi atë që pa, ai dhe komandanti i tij u detyruan menjëherë të nënshkruanin një zotim se nuk do të flisnin kurrë për atë çfarë ndodhi atë ditë, në njërin prej takimeve më befasuese në historinë e jashtëtokësorëve.

Kapiteni Salas pretendon se incidenti i çuditshëm u zhvillua në 24 Mars 1967, në Bazën e Forcave Ajrore Malmstrom në Montana, SHBA, gjatë kohës kur ai ishte mbikqyrësi në detyrë i një strukture të fshehtë të kontrollit të lëshimit nëntokësor.

Duke folur pĂ«r The Sun, Salas u shpreh se “ishte pĂ«rgjegjĂ«s pĂ«r dhjetĂ« raketa bĂ«rthamore nĂ« kohĂ«n kur njĂ« UFO erdhi dhe fluturoi mbi objekt.

‘UnĂ« isha nĂ«ntokĂ«, i mbyllur nĂ« njĂ« kapsulĂ« betoni. MĂ« raportuan rojet pĂ«r situatĂ«n e pazakontĂ«; gjithçka u fik, sistemet ranĂ«, tĂ« dhjetĂ« raketat tona nukleare Minuteman u dĂ«mtuan dhe kjo ishte praktikisht e pamundur, pasi ato kishin tĂ« gjithĂ« kontroll tĂ« pavarur.

NjĂ« sulm i tillĂ«, sipas Salas, nĂ«nkuptonte qartĂ« njĂ« nivel sofistikimi qĂ« i kapĂ«rcejnĂ« aftĂ«sitĂ« njerĂ«zore dhe ishte vepĂ«r e alienĂ«ve’.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco