Lajmi i fundit

Bilanci ditor i Covid/ 8 raste të reja, 1 humbje jete në 24 orët e fundit

E dini si duken njerëzit nga 12 nga grupet etnike më të rralla?

E dini si duken njerëzit nga 12 nga grupet etnike më të rralla?

13:05, 12/04/2021
A+ Aa A-

Shumë njerëz imagjinojnë një fis të mençur me pendë kur mendojnë për njerëzit vendas të Amerikës.

Dhe kur ata mendojnë për një vajzë cigane, ata ndoshta imagjinojnë një grua me flokë të errët të veshur me një fustan të gjatë me ngjyra.

Le të zbulojmë se si duken në të vërtetë anëtarët e këtyre grupeve etnike.

Ciganët

Image

Chukchi

Image

Kurdët

Image

Hutsulët

Image

Samaritanët

Image

Berbers

Image

Tuaregët

Image

Papuanët

Image

Baskët

Image

Zulus

Image

Inuitët

Image

Amerikanet vendas

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco