Njihuni me anën e fshehtë të fotove magjepsëse në Instagram

Njihuni me anën e fshehtë të fotove magjepsëse në Instagram

10:34, 19/01/2021
A+ Aa A-

Një fotograf i njohur si Omahi, zbulon të vërtetën duke treguar se çfarë fshihet pas fotove magjepsëse dhe joshëse. 

Ai ndan 2 foto në një postim të vetëm. 

Foto e parë tregon atë që ne zakonisht postojmë në mediat sociale - një foto me shumë redaktime dhe efekte.

Por, argëtimi fillon me të vërtetë kur shohim fotografinë e dytë që tregon të gjithë evolucionin e fotografisë së parë.

 Këto shkrepje në prapaskenë janë vërtet një pamje për tu parë.

1. Një pishinë e vogël në shtëpinë tuaj, dhe kaq!

Image

2. Fletët e zeza të letrës dhe pak shkumës ju japin një atmosferë krejt të re.

Image
3. Disa lesh pambuku dhe një pasqyrë bëjnë mrekulli.

Image

4. Edhe vendet më të thjeshta mund të shndërrohen në sfonde të lavdishme.

Image

5. Kjo vaskë e vogël të bën të ndihesh sikur vajza është në oqeanin e thellë.

Image

6. Drita UV mund ta bëjë foton tuaj të duket joreale.

Image

7. Një pasqyrë e thyer dhe një ide e çmendur dhe voila - ju keni një foto në qiell!

Image

8. Ky mund të jetë një poster filmi ose kopertina e një libri më të shitur.

Image

9. Sfondi i dha shpirt kësaj shkrepjeje.

Image

10. Një ilustrim krejt i ri nga dërrasat dhe librat e thjeshtë

Image
11. Drita nga këndi perfekt e bën foton tuaj të duket unike.

Image

12.

Image

13. Një copë letër e prerë dhe muri i dhomës suaj, janë gjithçka që ju nevojitet për një foto të pabesueshme.

Image

14. Lulet mund të jetë një mënyrë e thjeshtë për t'i bërë fotot tuaja të lulëzojnë. Por së pari, duhet të mendoni për një mënyrë krijuese për ta paraqitur atë.

Image

15. Nëse moti nuk funksionon, nuk ka pse të shqetësoheni - një shishe ujë mund t'ju vijë në ndihmë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco