Pesëmbëdhjetë fotografi që u realizuan në momentin e duhur

Pesëmbëdhjetë fotografi që u realizuan në momentin e duhur

14:23, 15/01/2021
A+ Aa A-

Nëse dëshironi të bëni një foto të mirë të ndonjë objekti më të vogël se një makinë (si një person ose një kafshë), qëndroni rreth 3  metra larg nga ai objekt dhe zmadhoni.

Në këtë mënyrë, ju do të jeni në gjendje të tregoni detaje të gjalla, të tilla si një shpërndarje e njollave ose një kurbë elokuente e vetullave. 

Ne nuk e dimë nëse krijuesit pas fotove të mëposhtme ishin të njohur me truke të tilla, por fakti është, ata me të vërtetë arritën të krijonin kryevepra të vogla.

Bright Side gërmoi në një varg të pakufizuar fotografish të përdoruesve për të zgjedhur fotografi që nuk lejojnë askënd të qëndrojë indiferent. Përgatituni të merrni një ndihmë 5-minutëshe të ndjenjave të humorit të mirë.

“Qeni im po dremiste nën një batanije dhe pastaj vendosi të vinte në kuzhinë.”

Image

"Pasqyrimi i diellit në gotën time të pirjes krijoi kafkën e Bart Simpson".

Image

"Duke luajtur me kamerën me lente të gjera në telefonin tim, unë e bëra këtë fotografi të maces sime."

Image

"Unë u frikësova për një moment ... dhe pastaj kuptova se ishte llamba në kuzhinën time."

Image

 “Unë i bëra një fotografi maces time kur ajo teshtinte. Nuk pendohem ”.

Image

“Sapo kishim një tornado në zonën tonë dhe fqinja ime më dërgoi këtë foto të oborrit të saj të shtëpisë pasi kishte kaluar moti. 

Mendova se ishte shumë e bukur për të mos e ndarë ”.

Image

"Unë isha duke u relaksuar në pishinë kur pashë poshtë dhe pashë që tryeza më bëri me geta rrjetë".

Image

"Mora dje këtë fotografi të maces sime."

Image

 “Kjo është fotografia më e mirë që i kam bërë ndonjëherë asaj. Ajo kurrë nuk i bën një fytyrë normale kamerës. ”

Image

"Duket sikur po futem direkt në Windows XP."

Image

"Sot, ne zbuluam se motra e qenushit tonë jeton vetëm  një rrugë poshtë nesh"

Image

"Nëna ime erdhi të më vizitonte në Alaskë dhe ne u fotografuam!"

Image

"Ajo fluturoi te dritarja dhe pastaj filloi të shkëmbente shikime me macen time."

Image

"Kjo është ajo që duket paneli i sipërm i xhamit tim Tesla kur bie shi."

Image

“Këtë verë bëra rrugë me biçikletë nëpër Amerikë. Kjo është fotoja ime e preferuar e udhëtimit. ”

Image

"Kam një fotografi kaq të mirë të patës time."

Image

"Më në fund kemi një fotografi që përputhet me personalitetin e saj."

Image

 

Burimi: Bright Side 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco