Disa raste kur njerëzit paguan për diçka që i zhgënjeu

Disa raste kur njerëzit paguan për diçka që i zhgënjeu

09:44, 12/01/2021
A+ Aa A-

Ne jetojmë në një epokë të konsumit dhe shpesh bëjmë blerje të panevojshme. 

Ndonjëherë e bëjmë sepse duam diçka, herë të tjera kjo ndodh falë tregtarëve. 

Pavarësisht nga çfarë, blerja do të thotë lumturi ose dhimbje koke për disa, ndërsa disa të tjerë gjejnë ironi dhe të qeshura në blerjet e tyre.

"Hmm vërtet është diçka"

Image

"Unë i bleva këto furça dhëmbësh por ato ishin zhgënjyese."

Image

"Hapi një paketë të re gjalpi ndërsa bënte darkën, dhe ishte gjithë myk."

Image

Shkopinj me një përdorim të vetëm, që mund të thyejnë metal

Image

"Kështu që prindërit e mi blenë disa "hard disqe"në Amazon dhe zbuluan se kur ju vendosni më shumë se 30 GB, ata thjesht zëvendësojnë përmbajtjen e mëparshme."

Image

"Pse e bleva këtë lloj tryeze?"

Image

 

Burimi: Bright Side 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco