Njihuni me fotografin që po ndryshon për mirë jetën e fëmijëvë të Bangladeshit

Njihuni me fotografin që po ndryshon për mirë jetën e fëmijëvë të Bangladeshit

13:48, 25/11/2020
A+ Aa A-

GMB Akash është një fotograf i vlerësuar me shumë çmime nga Bangladeshi.

Për vite me radhë, ai ka bërë fotografi, në mënyrë që të rrisë ndërgjegjësimin për disa çështje që mbeten problematike në atdheun e tij, si puna tek fëmijëve. 

Tashmë, ai e ka çuar projektin e tij në një nivel tjetër duke ndihmuar këta fëmijë të ndalojnë punën në moshë të re.

Ai kërkon leje nga familjet e këtyre fëmijëve dhe më pas i dërgon në shkollë duke përdorur paratë e tij.

Më poshtë keni fotografitë e disa prej këtyre fëmijëve, jeta e të cilëve u bë më e lehtë kur takuan fotografin Akash.

1.

Image

2.

Image

3.

Image

4.

Image

5.

Image

6.

Image

7.

Image

8.

Image

9.

Image

10.

Image

11.

Image

12.

Image

13.

Image

14.

Image

15.

Image

16.

Image

17.

Image

 

Burimi: Bright Side

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco