16 të vërteta komike mbi mëmësinë me të cilat përballet çdo mami moderne

16 të vërteta komike mbi mëmësinë me të cilat përballet çdo mami moderne

11:11, 25/11/2020
A+ Aa A-

Inna Sacali, një arkitekte dhe artiste nga Moldavia, ka krijuar disa imazhe komike, në lidhje me jetën, familjen, burrin dhe mbi të gjitha mëmësinë.

Punimet e saj Inna i ndan në llogarinë e saj në Instagram . 

Nënat e reja përballen me kaq shumë gjëra, si blerjet spontane, vënia në gjumë e fëmijës, ndërgjegjja e konfliktuar, etj.

Artistja e quan veten optimiste, teksa tregon ankthin dhe problemet e prindërve në një mënyrë qesharake dhe të gëzueshme.

Më poshtë, keni disa nga punimet e kësaj artisteje, të cilat nënat e reja dhe jo vetëm, do t’i kuptojnë menjëherë.

1.

Image

2.

Image

3.

Image

4.

Image

5.

Image

6.

Image

7.

Image

8.

Image

9.

Image

10.

Image

11.

Image

12.

Image

13.

Image

14.

Image

15.

Image

16.

Image

 

Burimi: Bright Side 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco