9 fëmijë që lanë pa fjalë prindërit me mënyrën e tyre të të menduarit

9 fëmijë që lanë pa fjalë prindërit me mënyrën e tyre të të menduarit

14:38, 19/11/2020
A+ Aa A-

Disa fëmijë janë si makineri të vogla që krijojnë vazhdimisht fraza dhe bëjnë gjëra që janë absolutisht të pabesueshme. 

Prindërit e tyre gjithmonë duhet t'i mbajnë telefonët e tyre gati për t'u siguruar që ata të filmojnë gjithçka ose të kapin provat fotografike. 

Artikulli ka të bëjë pikërisht me këta fëmijë.

Më poshtë, keni disa nga historitë më qesharake të fëmijëve të cilat me shumë mundësi do të ndryshojnë cilësinë e ditës tuaj:

1.Shoqja ime u divorcua nga burri i saj shumë kohë më parë, por ajo është në një marrëdhënie të shkëlqyer me prindërit e tij. 

Ata e marrin vajzën e tyre me pushime dhe bëjnë gjithçka për të. 

Një herë, kur po qëndronte në vendin e tyre, ajo humbi dhëmbin.

 Ajo e vuri nën jastëkun e saj dhe në mëngjes, dhe zana e dhëmbëve kishte lënë disa para atje. 

Kohët e fundit, ajo ishte gati të humbte një dhëmb tjetër. 

Nëna e saj i tha asaj se mund të shkonin te dentisti ose të provonin ta hiqnin vetë. 

Por vajza tha se donte të provonte kur të shkonte te gjyshërit e saj që të mund të humbte dhëmbin atje, sepse zana e dhëmbëve të tyre është më bujare!

2. Mbesa ime është 3.5 vjeç. 

Ajo po bënte një bashkim pjesësh figure me gjyshen e saj dhe një nga pjesët thjesht nuk shkonte atje ku menduan se duhej. 

Vajza pëshpëriti një fjalë të pisët. 

Gjyshja filloi ta qortonte, por vajza tha: “E di që është fjalë e keqe. Por më është dashur një kohë kaq e gjatë për ta mësuar përmendësh!

3. Nipi im ishte në tualet për herë të parë. 

Ai më kërkoi të shkoja dhe t'i tregoja se çfarë të bënte më tej. 

E shpjegova. Iu desh ca kohë dhe pastaj e pyeti: "Tani çfarë?" "Hidhe atë në tualet dhe lahu!"

Përgjigjja më habiti: "A duhet ta bëj këtë tërë jetën time?" 

Image

4. Miqtë e mi më thanë se, një herë, ata lanë djalin e tyre 7-vjeçar në makinë në një parking dhe hynë në një supermarket. 

Kur u kthyen, panë një fëmijë të lumtur me shumë çokollata dhe karamele në duar. 

Një djalë kishte ardhur dhe kishte shkëmbyer një tufë me ëmbëlsira me pasqyren e makinës së prindërve të tij.

5. Po kaloja përtej dhomës dhe pashë djalin tim 7-vjeçar dhe vajzën 3-vjeçare me një ton lodra të ndryshme. 

Ata po vështronin në një cep të zbrazët.
Unë: "Çfarë ka?"
Djali: "Ne jemi duke parë shpërthimin bërthamor."
Unë: "???"
Djali: “I vetmi problem është se duhet të imagjinojmë shkencëtarë të rinj pas çdo shpërthimi". 

6. Unë isha në kompjuterin tim ndërsa gruaja dhe djali ishin në kuzhinë. 

Dhe pastaj dëgjova, “Zemër, lere kotelen të shkojë. Mos e puth ! Ajo është e ndyrë! ” 

Disa minuta më vonë, shkova në tualet. Unë pashë djalin tim pranë lavamanit me macen në duar. 

Ai kishte vendosur ta lante macen. 

Image

7. Nuk fjeta shumë dhe isha në humor të tmerrshëm. 
Djali im 6-vjeçar po e imagjinonte veten si një postier, “Mami, unë do të të sjell një pako. Çfarë dëshironi në të? ” 
Unë thashë: "Lumturi dhe gëzim". 
Ai tha:  "Ne nuk e kemi atë", dhe u largua. 
 8. Çdo mëngjes djali im 5-vjeçar thotë: "Mami, më përqafo!" Një ditë ndodhi kështu:
- Mami, më përqafo!
- Të duhet një pikë dashurie që të zgjohesh?
- Një pikë është shumë pak! Unë kam nevojë për të gjithë nënën time! 

9. Unë isha duke bërë pazar dhe pashë një nënë me vajzën e saj. 
Ata po shikonin një xhaketë. 
Mamaja e saj vuri në dukje xhaketën e gjatë të gjelbër të errët. 

Por vajza e vogël i tha: “Atë? Do të dukesh si vemje!

 

Burimi: Bight Side 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco