Ilustrime ‘goditëse’ të realitetit të ashpër të shekullit 21

Ilustrime ‘goditëse’ të realitetit të ashpër të shekullit 21

09:50, 16/11/2020
A+ Aa A-

Teknologjitë modern i kanë dhënë njeriut një numër përparësish.

Për shembull për të marrë një përgjigje nuk është e nevojshme për të pritur ditë me radhë, ne mund ta marrim këtë përgjigje ulur në divan.

Gjithashtu ne mund të punojnë dhe në distancë falë kësaj teknologjia sidomos në këtë kohë që po kalon bota nga pandemia COVID-19.

Sidoqoftë përveç të mirave kjo teknologji ka bërë që njerëzit të mos flasin më me nëjrin tjetrin, thjesht mund të shikojmë rrjedhën.

Më poshtë do të gjeni disa punime nga artistë të ndryshëm na e gjithë bota që tregojnë realitetin e hidhur e ditëve të sotme.

Bari i fqinjit është gjithmonë më i gjelbërImage

Realiteti mes moshave të ndryshme Image

Është çështje kohe Image

Cjapi i kurbanitImage

Ndihmë për showImage

Image

Shumica nuk janë gati për të vërtetënImage

Mos bini pre e joshjes nga të tjerët Image

Manipuluesit shpesh thonë "Ne jemi të njëjtë me ju"Image

Të pasur dhe të varfër: Të dy janë mbipeshë për arsyet e tyreImage

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco