Çfarë do të ndodhë në vitin 2021? Ja çfarë kanë parashikuar Simpsonët

Çfarë do të ndodhë në vitin 2021? Ja çfarë kanë parashikuar Simpsonët

11:17, 10/11/2020
A+ Aa A-

Seriali i animuar ‘The Simpsons’ ka bërë shumë parashikime të sakta përgjatë viteve të transmetimit të tij në televizion.

Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë u parashikua 16 vite para se të ndodhte, ndërsa të saktë kanë qenë edhe në parashikimin për virusin e ardhur nga Kina.

Kësaj radhe, familja e famshme ka ‘parashikuar’ disa rrethana që do të ndodhin në vitin 2021.

Në episodin më të ri ka një skenë ku Homer Simpson i gjen rrugët krejtësisht të shkatërruara, me zjarre kudo dhe me disa robotë që patrullojnë zonën.

Në fund të episodit, si qershia mbi tortë, shfaqen edhe 4 kalorësit e Apokalipsit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco