Humbi diamantin 'gjigand', e gjen vajza e rojes. Veprimi i saj nxiti reagime

Humbi diamantin 'gjigand', e gjen vajza e rojes. Veprimi i saj nxiti reagime

14:30, 14/09/2020

Një diamant 6 karat, me vlerë 150 mijë euro, i humbur nga një sipërmarrës argjendarësh në pavionet e panairit "Voice" në Vicenza, u gjet dhe iu kthye pronarit nga një roje sigurie. 

Alessandra Biondo, 23 vjeç, nga Venecia, aktualisht është pjesë e rrjetit të sigurisë të organizuar me rastin e panairit, në të cilin marrin pjesë 370 ekspozues është vajza që ktheu diamantin tek i zoti. 

Dinamikat që e çuan sipërmarrësin të 'humbasë' diamantin me 6 karat janë të panjohura.

Fati i tij ishte se çmimi u vu re dhe u rikuperua nga Alessandra, e cila komentoi - me shumë optimizëm -: "çdokush do ta kishte vepruar si unë".

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco