FOTO/ ‘Grua e dashur shpenzo sa të duash’ ... po e zbulove pin-in

FOTO/ ‘Grua e dashur shpenzo sa të duash’ ... po e zbulove pin-in

22:41, 13/09/2020

Një 'rreng' që pak kujt i shkon në mendje. Zgjidh ekuacionin të marrësh lekët!

Kjo është ajo se çfarë një burrë ka bërë pikërisht për gruan e tij.

Në një shënim për gruan e tij ai i lë asaj kartën e lekëve dhe i thotë të shpenzojë pa limit, por sigurisht që kjo nuk është aq e lehtë pasi PINI fshihet në një ekuacion të vërtet matematikor.

'Çkemi e dashur! Më poshtë ke kartën time, shpenzo sa të duash, shko për shopping dhe nxirr për drekë shoqet', shkruan ai ndërsa i lë ekuacionin që ta zgjidhë për të gjetur pinin.

E pra kujt i kishte shkuar në mendje, të shpenzosh lekët e burrit tashmë nuk është më aq e lehtë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco