Çfarë fsheh shenja e ‘COVID19’ në një BMW luksoze të braktisur në Adelaide?

Çfarë fsheh shenja e ‘COVID19’ në një BMW luksoze të braktisur në Adelaide?

17:10, 14/07/2020

Enigmë për ata që kanë në ngarkim hapësira të parkimit në Aeroportin Adelaide ka qenë, për muaj të tërë, një limuzinë BMW  me targa ‘COVID19’.

Makina ka qenë e parkuar në të njëjtin vend që të paktën shkurtin e kaluar, pra para se të përhapet emri i kodit koronavirus nëpër botë. 

Detajet e makinës dhe pronarit të saj janë të misterioze dhe autoritetet e aeroportit po kryejnë një hetim, veçanërisht pasi mbulesa me të cilën ishte mbuluar BMW u mor nga një erë e fortë – kohë, kjo kur u zbulua edhe shenja misterioze, ‘COVID 19’ targë kjo e BMW.

Nuk është e qartë se kush kishte aftësinë profetike-por edhe atë mesazh që ai dëshironte të dërgonte, kujt dëshironte-të zgjidhte numrin specifik të regjistrimit, në një pjatë me porosi.

Kujtohet se COVID-19 zyrtarisht bëri debutimin e saj ndërkombëtar në 11 shkurt të vitit 2020. Një muaj më vonë, Organizata Botërore e Shëndetit ia atribuoi përcaktimin ‘pandeminë’ përhapjes së koronavirusit të ri .

Sidoqoftë, dikush i panjohur deri më tani kishte njohuri për të ‘pagëzuar’ limuzinën e tij shumë të shtrenjtë gjermane me emrin e virusit vdekjeprurës.

Eshtë  pohuar se pronari i BMW duhet ta ketë regjistruar makinën me targë specifike rreth Shtatorit 2019, kur koronavirusi nuk ishte shfaqur as në Ëuhan Të Kinës.

Versioni më i mundshëm i zgjidhjes së misterit, sipas punëtorëve në parkingjet e aeroportit në Adelaide, është se pronari i BMW është me siguri piloti i një avioni ndërkontinental, i cili u ndalua diku, shumë larg Australisë.

Sigurisht, pikërisht për shkak të COVID-19.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco