VIDEO/ Pamje spektakolare, filmohet dhia e egër në Theth

VIDEO/ Pamje spektakolare, filmohet dhia e egër në Theth

17:59, 09/07/2020

Administrata e Zonave të Mbrojtura në Parkun Kombëtar në Theth, së fundmi kanë fotografuar dhinë e egër.

Kohët e fundit kafsha është shfaqur në disa raste. Prej kohësh ajo nuk ishte parë në pyjet tona.

AZMP ka postuar një video të kafshës e cila si rrallë herë është filmuar nga afër dhe e pashqetësuar.

E rrallë

Natën e mirë me këtë pamje të mrekullueshme të dhisë së egër në Parkun Kombëtar të Thethit!

Ndodh shumë pak ose aspak që dhia e egër të shihet dhe filmohet kaq afër dhe e pashqetësuar!

Ps. Ju kërkojmë ndjesë për cilësinë e vides sepse është e regjistruar me aparat celular, por objektivi është shumë i qartë!

Vidio P.Guri Roje Mjedisore!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco