Kjo FOTO është kthyer në simbolin e ndotjes së natyrës nga Covid-19

Kjo FOTO është kthyer në simbolin e ndotjes së natyrës nga Covid-19

11:20, 06/07/2020

Imazhi i një zogu tashmë është bërë simbol i ndotjes së natyrës nga hedhja vend e pa vend e pajisjeve mbrojtëse nga Covid-19.

Fotot janë marrë në një pyll kanadez dhe janë publikuar nga Sandra Denisuk, foto të cilat tregojnë një zog me një maskë kirugjikale e cila ja kishte mbështjellë sqepin deri në krah.

Autorja e fotove e statusin e saj me një këshillë për të gjithë:

'Mos hidhni maska dhe doreza në tokë. Ky zog është një viktimë e pafajshme e pakujdesisë së njeriut. Kafshët nuk mund të ndihmojnë veten e tyre: shikoni se çfarë ju bëjme ne atyre. Ky zog ka mbetur dy ditë varur në pemë. Elastiku i maskës i ishte mbështjellë rreh qafës. Ju lutemi shpërndajeni postimin. Dhe dorezat gjithashtu janë të rrezikshme’.  

ImageImage

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco