Covid-19/ Gruaja dhe fëmijët i kishin dhënë përqafimin e fundit po ndodh mrekullia

Covid-19/ Gruaja dhe fëmijët i kishin dhënë përqafimin e fundit po ndodh mrekullia

14:31, 01/07/2020

Gruaja dhe fëmijët i kishin dhënë përqafimin e fundit duke menduar se nuk do ta shihnin kurrë më.

Ata madje kishin folur dhe për mënyrën se si do të organizonin funeralin pasi mjekët i kishin dhënë atij pothuajse shansin zero.

Dhe bëhet fjalë për një 58 vjeçar nga Uellsi, Mal Martin i cili pas njëmbëdhjetë javësh në kujdesin intesiv ndodh mrekullia.

Ai është shëruar nga Covid-19 dhe së shpejti do të kthehet në shtëpi.

Gruaj e tij Sue Martin tregoi historinë e burritë të saj për BBC në 4 prill kur mjekët i dhanë asaj mundësinë që ajo dhe fëmijët e saj Hana 16 vjeç dhe William 14 vjeç ti jepnin lamtumirën e fundit Malit.

Ata kishin veshur veshje mbrotjese dhe kaluan rreth 10 minutë më të.

“Të gjithë në spital nuk e prisnin që ai të mbijetonte. Na thanë që ai ishte shumë afër vdekjes’ tregoi Sue duke vazhduar më tej:

'Të flas për rikthimin e tij në shtëpi më duket e pabesueshme'.

Por ngjarja ka dhe një pike të dhimbshme pasi  54 vjeçari për shkak të terapive të marra do të duhet  t’i nënshtrohet amputimit  (heqjen)  e disa gishtërinjve.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco