FOTOLAJM/ Zemrat përqafohen dhe në distancë

FOTOLAJM/ Zemrat përqafohen dhe në distancë

19:35, 13/03/2020

Katedralja e Rrëshenit në hyrje të saj ka varur një banderolë të madhe.

Në banderolë bëhet thirrje që të shmanget kontakti fizik dhe besimtarët në këtë situatë emergjente të praktikojnë lutjet dhe besimin e tyre nga shtëpia në mënyrë që shmanget sa më shumë përhapja e koronavirusit.

‘Zemrat përqafohen dhe në distancë. Rrini në shtëpi’, ka qenë mesazhi I saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco