VIDEO/ Kënga e larjes së duarve kthehet në hitin e rrjetit

VIDEO/ Kënga e larjes së duarve kthehet në hitin e rrjetit

10:16, 08/03/2020

Kënga dhe vallëzimi se si duhet mbrojtur nga koronavirusi, bëhet virale në TikTok.

Është këshillë nga Ministria e Shëndetësisë në Vietnam se si të mposhtim COVID-19. Madje është edhe një garë e një valëzimi viral në aplikacionin TikTok, raporton ‘BBC’.

Valltari Quang Dang dhe Ministria e Shëndetësisë zhvilluan vallëzimin. Shpjegon se si të jemi të kujdesshëm dhe si ti lajmë duart ashtu siç duhet.

Dang tha se është shumë i lumtur që vallëzimi i tij mund të shpërndajë informacionin e duhur, për njohurin që na duhet për shumë njerëz.

Kjo sepse gjatë praktikës së vallëzimit ata mësojnë lëvizjet. Janë gjashtë hapa që tregojnë se si ti lani duart, të cilat shfaqën në vallëzim.

Kënga është bërë e njohur në Vietnam, mijëra persona kanë marrë pjesë në këtë ‘garë’ vallëzimi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco