VIDEO/ Mënyra e veçantë, si e pastrojnë dëborën norvegjezët

VIDEO/ Mënyra e veçantë, si e pastrojnë dëborën norvegjezët

14:15, 12/01/2020

Një dyshe norvegjeze shkaktoi një ‘mini-ortek’ pasi përdorën një litar për të larguar një grumbull të dendur borë mbi hambarin e tyre.

Siç thuhet, njëri prej tyre hodhi litarin mbi çati, duke bërë që partneri i tij të kapte fundin në anën tjetër.

Çifti pastaj e mori atë dhe e tërhoqën nga të dyja anët, duke derdhur borën nga kulmi i shtëpisë në qytetin turistik të skive të Lillehammer.

Plani i tyre i koordinuar pastaj pa sasi të mëdha të borës rrëshqisnin poshtë kulmit dhe rrëzoheshin në tokë, duke shkaktuar një ‘ortek dramatik’. 

Qyteti jugor Lillehammer njihet si vendi i cili përballët me borë për rreth pesë muaj çdo vit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco