FOTO/ Çifti udhëtim 16 mijë km me biçikletë për edukimin

FOTO/ Çifti udhëtim 16 mijë km me biçikletë për edukimin

13:03, 01/08/2019

Nga Franca në Vietnam me biçikletë për edukimin.

Ata janë Khanh Nguyen (vietnameze) dhe Thibault (francez).

Janë martuar në Vietnam një vit më parë dhe tani po përshkojmë me biçikletë 16 mijë kilometra nga Franca në Vietnam për të mbledhur fonde, 16 mijë dollarë për fëmijët e pafat në Vietnam që ata të mund të ndjekin shkollën.

Aktualisht janë në udhëtimin (e gjatë) drejt Vietnamit.

Kanë përshkuar mbi 5 mijë kilometrat përmes Evropës nga oqeani Atlantik në Detin e Zi.

Po e përçojnë ‘Non La Power’ në të gjitha vendet ku kalojmë me biçikletë.

Vendasve iu pëlqen dhe kënaqen të bëjnë foto me kapelet në kokë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco