FOTO/ Fituesit e fotografive ‘National Geographic Travel’

FOTO/ Fituesit e fotografive ‘National Geographic Travel’

14:54, 14/06/2019

Fshatrat piktoreskë, kafshë mahnitëse dhe të drejtat e njeriut – të kapura në mbarë botën nga fotografët e konkursit të këtij viti për  “National Geographic Travel Photo Contest”.  

Artistët e çdo viti ishin në gjendje të udhëtonin nëpër botë.

Konkursi i nderoi këta eksplorues dhe fotografë , duke pranuar shkrepjet e tyre të ndara në tre kategori- Natyra, Qytetet dhe Njerëzit. Çmimi i vitit 2019 shkoi për  Weimin Chu për fotografinë e tij të çuditshme “Dimër Greenland”.

Imazhi është një fshat i vogël peshkimi në Upernavik, ku ngjyrat e ndezura, shkëlqejnë nga mjegulla e dëborës.

Fituesit kryesorë nga kategoritë e tjera përfshijnë imazhin ShoWtime të Huaifeng Li, i cili fitoi vendin e parë në kategorinë ‘Njerëz’ dhe aktorët interpretues që përgatiten për një shfaqje në mbrëmje në Licheng County të Kinës.

Fituesi i parë në kategorinë ‘Natyrë’, shkoi për fotografen, Tamara Blazquez. Për më tepër shikoni fotot më të bukura që u dërguan në garën  për çmimin “National Geographic Travel Photo Contest”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco