FOTO-VIDEO/ Bentley Continental GT V8, super-makina që të le me gojëhapur

FOTO-VIDEO/ Bentley Continental GT V8, super-makina që të le me gojëhapur

17:51, 19/03/2019

Pas lançimit të gamës W12, Coupe dhe Convertible, Bentley Continental GT thyen çdo parashikim dhe vjen me gjeneratën e tretë të motorëve V8.

Makinë me motor dysh turbo, motor 550 kuaj/fuqi dhe që pritet të dalë në treg në tremujorin e parë të vitit 2020.

0 deri në 100 km/h makina i arrin në vetëm 4 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale e saj arrin në plot 318 km/h

Modeli i ri nuk ka nevojë për shumë komente, ndërsa edhe çmimi pritet të jetë goxha i kripur se modeli W12 që kushtonte 159,100 sterlina. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco