FOTO-VIDEO/ Makina e re e 'Alfa Romeo' do t'ju lerë pa fjalë

FOTO-VIDEO/ Makina e re e 'Alfa Romeo' do t'ju lerë pa fjalë

18:05, 07/03/2019

Që prej 2010-ës, prodhuesi Italian I makinave Alfa Romeo nuk nxirrte në treg një super-makinë. Por kjo që është prezantuar sot në sallonin e Gjenevës do t’ju lerë me gojë hapur.

Makina në fjalë. “Mole Almas” është ndërtuar kryesisht në blloqet ndërtuese të huazuara nga Maserati dhe e gjithë puna është kryer në mënyrë artizanale nga Umberto Palermo Design.

Makina është 4,73 m e gjatë, ndërsa të dhënat e tjera teknike nuk janë bërë ende publike.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco