Demi që peshon 1400 kg, ha 31 kg ushqim në ditë

Demi që peshon 1400 kg, ha 31 kg ushqim në ditë

21:18, 28/11/2018

Një dem gjigand është bërë viral kohët e fundit. Ai është plot 194 cm dhe peshon 1400 kg.

Pronari i tij e kishte vendosur në shitje por askush nuk ishte interesuar për ta blerë pasi nuk kishte thertore që mund ta merrte përsipër për shkak të lartësisë.

Ai është shprehur se e ushqen me 31 kg ushqim në ditë.

Knicker është demi i dytë më i madh në botë, pasi vendi i parë mbahet nda një dem në Itali dhe është 2.04 cm i gjatë.

/Syri.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco