Dimri erdhi/ Ja çfarë duhet të keni kujdes në makinën  tuaj

Dimri erdhi/ Ja çfarë duhet të keni kujdes në makinën tuaj

08:46, 28/11/2018
A+ Aa A-

Të gjithë ata që kanë një makinë e dinë shumë mirë që me ardhjen e dimrit nisin edhe problemet për mjetin e tyre.

Prandaj mëposhtë ne do ju japim disa këshilla se çfarë duhet të keni shumë kujdes në mjetin tuaj dhe ta kontrolloni para se të niseni për rrugë të gjata.

Ja çfarë duhet të kontrolloni para se të niseni me makinë:

Kontrolloni baterinë e makinës

Kontrolloni anti-frizin

Kontrolloni ujin e xhamave dhe dritat e jashtme

Natyrsisht kujdes të shtuar duhet pasur për gomat e dimrit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco