VIDEO/ Policia publikon videon me pasojat e aksidentit: Të dehurit të qëndrojnë larg makinës!

VIDEO/ Policia publikon videon me pasojat e aksidentit: Të dehurit të qëndrojnë larg makinës!

16:54, 12/11/2018

Një shofer i dehur në Surrey është përplasur me barrierën e vendosur në rrugë pasi nuk ka arritur të kontrollojë timonin e makinës.

Videoja është publikuar nga policia e Brett Gilham, ku shihet shoferi i dehur duke i dhënë makinës së tij tip Volkswagen “Golf”. Gilham iu gjet 105mg alkool për 100ml gjak, ndërkohë që limiti është 80mg.

Mësohet se 30-vjeçari po mundohej të shmangte përplasjen me makinat që po kalonin dhe përfundoi duke u përplasur në barrierën që ndan korsitë.

Policia paralajmëron të gjithë personat që konsumojnë alkool, të qëndrojnë larg makinës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco