Ja si ta kuptoni se dikush ju tradhton! Mjafton t’i dini shenjĂ«n e Horoskopit

Ja si ta kuptoni se dikush ju tradhton! Mjafton t’i dini shenjĂ«n e Horoskopit

22:37, 12/07/2018

A mund të imagjinoni se partneri juaj ju tradhton? A keni vërejtur ndonjë shenjë që tregon se ai ose ajo po ju tradhton me dikë? Shpresojmë se nuk keni dhe nuk do të keni probleme të tilla. Por për çdo rast ju sjellim horoskopin që të argëtoheni pak, dhe të kuptoni se si sillen shenjat e horoskopit kur janë të pabesë.

Dashi bëhet grindavec

NĂ«se Dashi tradhton do tĂ« thotĂ« se nuk po i kushtoni vĂ«mendje tĂ« mjaftueshme, dhe kĂ«tĂ« gjĂ« mund ta bĂ«jnĂ« nga hakmarrja nĂ«se janĂ« shumĂ« tĂ« lĂ«nduar. Kur tradhtojnĂ« bĂ«hen tĂ« mĂ«rzitshĂ«m. Mashkulli nga mendja e shĂ«ndoshĂ« do t’iu bombardojĂ« me sulme verbale, derisa Dashi (femĂ«r) do t’iu bezdis rreth pamjes fizike, dhe shpesh do tĂ« grindeni dhe do tĂ« thoni se nuk jeni tĂ« njĂ«jtĂ« si mĂ« parĂ«. NĂ«se vendosin tĂ« takohen me dashnoren apo dashnorin, shpejt do tĂ« vrapojnĂ« kah dera.

Demi ndryshon shprehitë

Anëtarët e kësaj shenje i futen tradhtisë për shkak se janë lodhur nga rutina në lidhjen e tyre, por edhe për shkak të tërheqjes së fortë seksuale me një person të ri. Edhe pse rrallë shfaqin ndjenjat e vërteta, Demi zbulon shqetësime të tepruara në lidhje me pamjen (blejnë rroba të reja, shkojnë shpesh te frizeri apo në palestër). Ndryshimi i papritur i shprehive, daljet e shpeshta dhe fshehja e telefonit mobil, janë arsye të mjaftueshme për dyshim.

Binjakët gjithmonë kanë alibi

AnĂ«tarĂ«t e kĂ«saj shenje tradhtojnĂ« vetĂ«m atĂ«herĂ« kur janĂ« tĂ« sigurt se askush nuk do ta kuptojĂ«, ose nĂ«se nuk u bĂ«n fare pĂ«rshtypja lidhja nĂ« tĂ« cilĂ«n janĂ«. Kur tradhtojnĂ« janĂ« shumĂ« tĂ« shkathĂ«t, mendojnĂ« shpejt dhe kanĂ« kujdes nĂ« çdo lĂ«vizje. Jo rrallĂ« herĂ« shfrytĂ«zojnĂ« miqtĂ« qĂ« ju shĂ«rbejnĂ« si alibi. JanĂ« tĂ« bindur se nuk mund t’i mashtroni. Por fusni ata nĂ« njĂ« skaj dhe bombardojini me pyetje, dhe nga habia do tĂ« zbulohen.

Gaforrja largohet nga partneri

Nuk ekziston ndonjë arsye universale për tradhti tek Gaforret, por një gjë është e sigurt tek ata, se dëshirojnë të humbasin sigurinë e partnerit të tyre, por jo edhe të dashnores. Pabesinë e tyre e zbulojnë arsyetimet e shpeshta se janë të lodhur dhe të ngarkuar me punë të ndryshme. Shpesh refuzojnë seksin dhe kështu emocionalisht largohen nga partneri. Por nëse fillojnë të shpenzojnë pa kontroll, atëherë duhet të jeni të kujdesshëm.

Luani tradhton partnerin

AnĂ«tarĂ«t e kĂ«saj shenje zakonisht tradhtojnĂ« pĂ«r shkak tĂ« seksit dhe eksitimit. Kur e bĂ«jnĂ« kĂ«tĂ«, para partnerit aktrojnĂ« kinse gjithçka Ă«shtĂ« nĂ« rregull. DinĂ« tĂ« jenĂ« partner tĂ« pĂ«rkryer, por nĂ« momentin qĂ« Luani mashkull rehatohet tradhton partneren nĂ« tĂ« gjithĂ« mĂ«nyrat, derisa ajo do t’i qĂ«ndrojĂ« besnike, dhe do tĂ« pĂ«rgatisĂ« ushqimet e preferuara dhe do ta pres e zbukuruar me frizurĂ«, grim dhe rroba tĂ« reja. TradhtinĂ« nuk do ta pranojĂ« edhe nĂ«se e zini me presh nĂ« dorĂ«, por do t’iu sulmojĂ« edhe mĂ« shumĂ« qĂ« keni menduar pĂ«r kĂ«tĂ«.

Virgjëresha sulmon partnerin

Virgjëresha zakonisht i futet tradhtisë pasi zhgënjehet në partnerin e saj dhe më nuk dëshiron të jetë në atë lidhje, por se ende nuk e ka menduar tregimin se si të largohet nga ai. Kur tradhtojnë gjithmonë kanë alibi për gjithçka, por bëhen shumë kritike dhe ironike dhe vazhdimisht nxjerr në pah të metat e juaja. Nëse Virgjëresha fillon të shmang seksin, kjo është arsye e mjaftueshme për të dyshuar.

Peshorja si adoleshent i dashuruar

AnĂ«tarĂ«t e kĂ«saj shenje aspak nuk janĂ« imun ndaj tradhtisĂ«, por lĂ«shohen ekskluzivisht nĂ«se dashurohen. Kur tradhtojnĂ« sillen sikur tĂ« ishin tĂ« dashuruarit e fazĂ«s sĂ« pubertetit. Shpesh kujdesen pĂ«r veten, pastrohen dhe ndĂ«rrojnĂ« rrobat, kurse disponimin e kanĂ« nĂ« nivelin mĂ« tĂ« lartĂ« tĂ« mundshĂ«m. Gjithçka do tĂ« bĂ«jnĂ« qĂ« tĂ« fshehin tradhtinĂ«, dhe nĂ«se partneri dyshon pĂ«r tĂ« tradhti ai natyrisht se do t’i thotĂ« se ishte thjesht njĂ« flirt.

Akrepi e bën me plan dhe qetësisht

AnĂ«tarĂ«t e kĂ«saj shenje tradhtojnĂ« pĂ«r shumĂ« arsye, dhe kur vendosin tĂ« lĂ«shohen nĂ« diçka tĂ« tillĂ«, ky fakt flet vetĂ«m pĂ«r njĂ« gjĂ« se ata do tĂ« sigurohen qĂ« askush tĂ« mos t’i zbulojĂ«, sepse janĂ« tĂ« vetĂ«dijshĂ«m pĂ«r inteligjencĂ«n e tyre qĂ« e kanĂ« pĂ«r tradhti. Akrepi tradhton me shumĂ« mençuri dhe qetĂ«si. Meshkujt vazhdimisht do tĂ« flenĂ« me partneren e tyre dhe pĂ«r asnjĂ« moment nuk do tĂ« humbin interesimin pĂ«r tĂ«, kurse femrat e kĂ«saj shenje do tĂ« heqin dorĂ« nga shikimi i ngrohtĂ«.

Shigjetari i drejtpërdrejt

Ata tradhtojnë kur nuk janë më të kënaqur me partnerin e tyre, dhe kur u zbehet joshja fizike. Shigjetari mashkull do të fillojë vazhdimisht të thotë se lidhja është bërë monotone, derisa femra nuk do të mundohet të mbrojë lidhjen dhe do të pajtohet me fatin. Por para se partneri të dyshoj për tradhti, Shigjetarët këtë gjë e pranojnë vet.

Bricjapi tradhton, por jo shumë gjatë

Bricjapi tradhton vetëm atëherë kur partneri i tyre rehatohet dhe mendon se gjithçka është në rregull me lidhjen e tyre. Ata atëherë i futen aferave që u sjellin siguri dhe rehati. Kur është fjala për ndonjë aventurë të shkurtër, partneri i tyre as që do ta kuptojë për të.

Ujori largohet nga këto gjëra

Dorën në zemër, meshkujt dhe femrat me këtë shenjë, shumë rrallë tradhtojnë, por edhe kur e bëjnë ata këtë gjë edhe ia vizatojnë partnerit të tyre. Ata më nuk do të jenë të interesuar për lidhje dhe vazhdimisht do të flasin për një të ardhme krejt të kundërt me atë të partnerit. Femrat do të thonë se kanë nevojë për më shumë shoqëri dhe se lidhja e tyre ka filluar ti ngufas, kurse në çdo pyetje lidhur me tradhtinë do të reagojë egërsisht.

Peshqit nuk janë në përputhje

Peshqit mund tĂ« duan mĂ« shumĂ« se njĂ« partner dhe tĂ« sillen njĂ«jtĂ« ndaj tĂ« gjithĂ«ve. Munden shpesh tĂ« humben nĂ« gĂ«njeshtra tĂ« panevojshme, por mĂ« sĂ« miri do ti zbuloni nĂ«se pinĂ« pak. VetĂ«m atĂ«herĂ« do tĂ« shfaqin anĂ«n e tyre tĂ« errĂ«t, kurse sapo tĂ« kthjellen do t’i mohojnĂ« tĂ« gjithçka qĂ« i kanĂ« thĂ«nĂ«.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment