POZICIONET për fund të lumtur, orgazma është e garantuar!

POZICIONET për fund të lumtur, orgazma është e garantuar!

17:17, 13/03/2018

Zakonisht, femrat e kanë më të vështirë të arrijnë orgazmën sesa meshkujt. Ka disa gjëra që ju vinë në ndihmë si stimulimi i klitorit, fantazia, frymëmarrja e rregullt, pozicioni i duhur i këmbëve etj. Gjithshtu, pozicioni i kamasutrës është shumë i rëndësishëm, ndaj në vijim po ju sjellim shkurt disa foto me pozicionet më të duhura për një orgazëm të garantuar. 

Image

Qetësoni muskujt dhe lëreni partnerit t'ju qëndrojë sipër. Merrni frymë thellë dhe vazhdimisht stimuloni klitorin.

Image

Për ta pasur më të lehtë, vendosi një jastëk poshtë vitheve në mënyrë që të jeni më komod me partnerin. 

Image

Qëndroni shtrirë pranë njëri-tjetrit dhe vazhdimisht masazhoni muskujt e barkut. 

Image

Këtu është më e lehtë të lëvizësh siç të pëlqen ty. 

Image

Kthehu me kurriz nga partneri dhe duke mbajtur peshën me duar kryeni lëvizje të ngadalta si fillim, dhe më pas shtoni ritmin e tyre. 

/Burimi: Cosmopolitan/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment