Mamaja vendoste hudhër në qumësht dhe u jepte fëmijëve para se të flinin: Çfarë ndodh pasi zgjohesh, do ju lërë pa fjalë

Mamaja vendoste hudhër në qumësht dhe u jepte fëmijëve para se të flinin: Çfarë ndodh pasi zgjohesh, do ju lërë pa fjalë

13:59, 14/11/2017

Shumë e shumë njerëz janë të interesuar të gëzojnë një shëndet të plotë dhe të mos jenë të detyruar të marrin mjekime ose ilaçe për çdo problem që mund të kenë.

Për shumë njerëz zgjidhja më e mirë janë mjekimet natyrale dhe jo ato që mund të marrësh në farmaci.

Mjekimi për të cilën do t’ju flasim sot është bashkimi midis hudhrës dhe qumështit dhe shërben për të kuruar azmën, pneumonin, bronkitin dhe sëmundje të tjera të sistemit të frymëmarrjes.

Përbërësit:
2 gota me qumësht

8 thelpinj hudhër

Një gotë me ujë

Përgatitja:
Gjëja e parë që duhet të bëni është të pastroni hudhrat. Në një tenxhere vendosni qumështin, ujin dhe hudhrat, lërini të ziejnë, mos i përzieni, transmeton shije.al.

Kjo përbërje duhet pirë e ngrohtë, mundësisht para se të flini.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment