Haradinaj bën thirrje: Mos e lini votën në shtëpi

Haradinaj bën thirrje: Mos e lini votën në shtëpi

09:13, 17/10/2021

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka votuar para pak çastesh.

Haradinaj pasi ka hedhur votën e tij, bëri thirrje që qytetarët të shfrytëzojnë të drejtën e tyre për votim.

“Unë votova, qeverisja komunale është mjaftë e rëndësishme. Dilni votoni, mos e lëni voton në shtëpi”, ka thënë ai.

Haradinaj gjatë votimit ka qenë i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Anita.

Qendrat e votimit janë hapur në ora 07:00, dhe qytetarët kanë të drejtë të votojnë deri në ora 19:00.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco